Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Kinochłon na horyzoncie czyli replika MFF Nowe Horyzonty

18/04/2019
Augustowski DKF Kinochłon z dumą pragnie przedstawić nowe wydarzenie filmowe, którym jest „Kinochłon na horyzoncie czyli replika Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.”
 
Harmonogram Przeglądu:
 
23 kwietnia, wtorek, Kino Iskra
17:15 Wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Radka Nowackiego „Augustów. Nowe Horyzonty. Ludzie”
18:00  Wykład „Jak czytać film” - Marcin Pieńkowski, dyr. artystyczny MFF NH
Czytaj więcej- Kinochłon na horyzoncie czyli replika MFF Nowe Horyzonty

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

18/04/2019
Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się o godz. 9:45 zbiórką pocztów sztandarowych na Rynku Zygmunta Augusta i występem Orkiestry Dętej OSP Lipowiec, działającej przy Augustowskich Placówkach Kultury. W ramach uroczystości odbędzie się również msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego.
Czytaj więcej- Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Druga edycja Majowych Bąków

17/04/2019
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na drugą edycję wiosennego kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej pod hasłem Majowe Bąki. Już w środę 1 maja na Rynku Zygmunta Augusta od godziny 12:00 startuje najbardziej ukwiecony i umajony w naszym województwie (albo i w kraju!) kiermasz! Na swoich straganach będą czekać na odwiedzających i kupujących producenci regionalnych specjałów, ręcznie robionych bibelotów, toreb, maskotek, biżuterii, ceramiki i czego tylko się w duchu zamarzy.
 
Czytaj więcej- Druga edycja Majowych Bąków

„#KOMÓRKOMANIA w Augustowie”

12/04/2019

W poniedziałek, 15 kwietnia Fundacja DKMS oraz Augustowskie Centrum Edukacyjne po raz kolejny organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie Augustowa. Akcję wspiera także burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym, Aleja Kardynała Wyszyńskiego 3, w godzinach 11:00 - 17:00.

Czytaj więcej- „#KOMÓRKOMANIA w Augustowie”

Spotkania seniorów w Augustowie

12/04/2019

W sobotę oraz w niedzielę 13,14 kwietnia Kino Iskra zaprasza na kolejną edycję z cyklu Seans Seniora. Wyświetlony zostanie film w reżyserii Michała Kondrata pt. „Miłość i miłosierdzie”.

Czytaj więcej- Spotkania seniorów w Augustowie

„Augustowska pisanka” oraz warsztaty wielkanocne w pisaniu jajek i tworzeniu świec żelowych już niebawem w Augustowie

11/04/2019
W sobotę, 13 kwietnia Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Kanał Augustowski” oraz APK zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu „Augustowska pisanka”. Przyjdź i pomaluj największe jajko Augustowa. Impreza odbędzie się na Rynku Zygmunta Augusta przy MDK w godz.10.00 – 14.00
 
Natomiast, Augustowskie Placówki Kultury zapraszają także 13 kwietnia na warsztaty wielkanocne w pisaniu jajek i tworzeniu świec żelowych. Starto godz. 10.00 w MDK.
 W programie:
- wykład o tradycjach wielkanocnych
Czytaj więcej- „Augustowska pisanka” oraz warsztaty wielkanocne w pisaniu jajek i tworzeniu świec żelowych już niebawem w Augustowie

Lektura Obowiązkowa - spotkanie z Jackiem Hugo – Baderem

10/04/2019
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu ,,Lektura obowiązkowa”,  które odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury.
 
Czytaj więcej- Lektura Obowiązkowa - spotkanie z Jackiem Hugo – Baderem

Strony