Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Augustowskie „Namiary na Oscary”

piątek, Luty 8, 2019
Od poniedziałku, 25 lutego do środy, 27 lutego w Kinie Iskra odbywać się będzie organizowany przez augustowski DKF Kinochłon coroczny cykl pn. „Namiary na Oscary”, czyli przegląd najciekawszych filmów nominowanych do najsłynniejszej Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów. Podczas V edycji wydarzenia zaprezentowane zostaną: dramat „Zimna wojna”, dramat, komedia „Green Book”, dramat „Roma”, film biograficzno-historyczny „Faworyta”. Wzorem lat ubiegłych, spotkania z gośćmi będzie prowadził Błażej Hrapkowicz.
 
Repertuar „Namiary na Oscary”:
 
25 luty, poniedziałek, godz. 17:30
 „Zimna Wojna”, dramat, reżyseria: Paweł Pawlikowski. Film nominowany w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia. Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
 
25 luty, poniedziałek, godz. 19:15
„Green Book”, dramat, komedia,  reżyseria: Peter Farrelly. Film nominowany w 5 kategoriach. Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli.
 
Gościem spotkania będzie Sebastian Smoliński, krytyk filmowy.
 
26 luty, wtorek, godz. 19:00
„Roma” , dramat, reżyseria: Alfonso Cuarón. Film nominowany w 10 kategoriach. Roma to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne?
 
Gościem spotkania będzie Jakub Mikurda, reżyser, filmoznawca.
 
27 luty, środa, godz. 19:00
„Faworyta”, film biograficzny, historyczny, reżyseria: Yorgos Lanthimos. . Film nominowany w 10 kategoriach. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni.  Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.
 
Gościem spotkania będzie Jagoda Murczyńska, filmoznawczyni.  
 
Rezerwacje miejsc, sprzedaż karnetów i biletów prowadzi Miejski Dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9. Bilet na jeden pokaz 15 zł, karnet na pokaz trzech filmów 36 zł. Szczegółowe informacje tel. 87 643 36 59 lub 790 22 85 60.

 

Galeria: 

plakat
« Powrót do aktualności