Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Atrakcje » Inne atrakcje

Inne atrakcje

 

GEOCACHING

Geocaching to międzynarodowa zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiorników GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytej skrytki i oznaczenie jej na stronie internetowej www.geocaching.pl. Na terenie Augustowa ukrytych jest 14 skrytek.

ŁAWECZKA BEATY Z ALBATROSA

laweczka_z_beata_z_albatrosa_0.jpgTuż obok legendarnej Restauracji Albatros znajduje się ławeczka „Beaty z Albatrosa.” Latem, w 1965 roku młody muzyk Janusz Laskowski odwiedza Augustów. W dopiero co otwartej Restauracji Albatros, w trakcie trwania dancingu poznaje piękną 17- letnią Beatę. Natychmiast zakochuje się w młodej, tajemniczej dziewczynie. Układa o niej piosenkę – piosenkę, która w kilka miesięcy staje się hitem w całej Polsce. Do dziś nie wiadomo kim była tajemnicza dziewczyna, ale piosenkę Janusza Laskowskiego rozpoczynającą się od słów „Siedem dziewcząt z Albatrosa – tyś jedyna” znają wszyscy! Dla upamiętnienia tamtej wakacyjnej przygody przy Restauracji Albatros stoi ławeczka pięknej Beaty- idealne miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcie z Augustowa.

 

STAND UP PADDLE

Augustów jest miastem przyjaznym wszelkim sportom wodnym i turystyce wodnej. Sportem cieszącym się w ostatnich czasach dużą popularnością jest SUP – czyli Stand Up Paddle – pływanie z wiosłem na dużych deskach surfingowych. Augustowskie jeziora są idealnym miejscem do uprawiania tej dyscypliny sportu. Co najważniejsze ta forma aktywności nie jest uzależniona od warunków pogodowych oraz jest jedną z najłatwiejszych i najmniej skomplikowanych technicznie sportów wodnych.