Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Dlaczego Augustów?

Augustów leży w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, pomiędzy Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Miasto otoczone jest licznymi jeziorami w większości połączonymi Kanałem Augustowskim.

Augustów to 48. miasto w Polsce pod względem powierzchni - 80,90 km2 przestrzeni daje ogromne możliwości do rozwoju gospodarczego wśród zieleni, jezior i nienaruszonej natury.

Augustów to doskonałe miejsce do prowadzenia zdrowego trybu życia blisko natury - leśne ścieżki rowerowe, świetne warunki naturalne do pływania, kajakarstwa, narciarstwa wodnego i biegowego czy jazdy konnej sprawiają, że świetnie się tu mieszka i odpoczywa. Każdy pracownik zregeneruje swoje siły w otoczeniu lasów i jezior - nawet najcięższy dzień w pracy wynagradzają uroki natury! Augustów to region zwany zielonymi płucami Polski - czyste powietrze i woda w jeziorach, relaksujące lasy sosnowo- świerkowe, bogate złoża borowiny leczniczej spowodowały, że miasto od 1993 r. posiada status uzdrowiska.

Samorząd miejski zabiega o tworzenie w Augustowie najlepszego klimatu dla rozwoju biznesu. Niskie podatki, bezustanny rozwój infrastruktury technicznej i społecznej oraz wysoki poziom edukacji to priorytety działań sprzyjających inwestorom. Przyjeżdżający do Augustowa przedsiębiorcy mogą liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego – od zakupu działek, przez uzbrojenie i uzyskanie niezbędnych zezwoleń, po uruchomienie produkcji i rekrutację pracowników.

Ulokowaniu biznesu w Augustowie sprzyja także transgraniczne położenie miasta – bliska odległość do Litwy czy Białorusi otwiera perspektywy znakomitej współpracy z partnerami ze Wschodu. Dbamy o dobrosąsiedzkie relacje i budowanie infrastruktury sprzyjającej współpracy transnarodowej.

Augustów to dobre miejsce do inwestowania!

 • transgraniczna lokalizacja- bliskość rynków wschodnich
 • uzbrojone tereny inwestycyjne zlokalizowane przy skrzyżowaniu dróg krajowych w kierunku Warszawy i Białegostoku
 • tereny inwestycyjne pod zabudowę mieszkaniową oraz pod usługi turystyczne
 • samorząd przyjazny inwestorom
 • atrakcyjne ceny gruntów
 • niska konkurencyjność i niskie koszty pracy
 • wysoki poziom edukacji, możliwość otwarcia nowych specjalizacji w kształceniu zawodowym w augustowskich szkołach średnich
 • wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników
 • miasto uzdrowiskowe z czystym powietrzem i specyficznym mikroklimatem oferujące tereny inwestycyjne pod zabudowę usługową z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego
 • sprzyjająca rodzinie infrastruktura społeczna
 • atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego
 • najlepsze miejsce do życia dla Twoich pracowników w otoczeniu jezior i zielonych lasów!

Augustów, to dobre miejsce do inwestowania. Zespół pracowników miejskich poświęcił kilka lat pracy na przygotowanie miasta do stworzenia odpowiednich warunków dla nowych inwestorów. Samorząd rozwija się inwestując w infrastrukturę, tworzy budynki użyteczności publicznej, skutecznie realizuje Program Budowy Miejskich Ulic. Gmina stwarza szansę tym, których ambicje sukcesywnie napędzają rozwój miasta. Najlepszym przykładem wsparcia i stworzenia warunków do rozwoju przedsiębiorczości jest budowa Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Do niedawna cały Augustów był strefą objętą rygorystycznymi przepisami ustawy dotyczącej uzdrowisk, dokonano jednak podziału miasta na dzielnice i uwolniono jego potencjał gospodarczy.

Dzięki takim działaniom Augustów przeżywa obecnie swój boom inwestycyjny, a przedsiębiorcy robią to, na co czekali od lat - rozwijają swoje firmy w Augustowie. Kilkanaście milionów wydanych na rozwój infrastruktury specjalnej strefy gospodarczej pozwoliło zachęcić zarówno nowych inwestorów, jak i rodzimych przedsiębiorców do zakupu gruntów i rozwoju na terenie miasta. Dobry klimat do inwestowania sprawił, że w Augustowie dynamicznie rozwija się przemysł, rynek usług turystycznych, gastronomia i handel, a w ślad za nimi idzie budownictwo mieszkaniowe. Jednym z czynników, które napędzają inwestycje komercyjne i publiczne jest bez wątpienia atrakcyjne położenie wśród jezior i lasów. Z atutów Augustowa skorzystały także firmy o zasięgu międzynarodowym - to właśnie tu działa jedna z największych na świecie fabryk tytoniu. Augustów jest też największym zagłębiem stoczniowym w Europie.

Augustów dysponuje gotową, zaawansowaną infrastrukturą, świetną lokalizacją i dobrym klimatem do inwestowania w dynamicznie rozwijającym się mieście.

Augustów z sukcesem łączy atrakcyjność turystyczną i gospodarczą- z jednej strony jest miastem uzdrowiskowym i dysponuje naturalnymi bogactwami: jeziorami w centrum miasta, puszczą wokół - co stwarza mieszkańcom komfortowe warunki do życia i zachęca turystów, a z drugiej strony posiada wyodrębnioną część miasta, w której umożliwiono przedsiębiorcom tworzenie swoich biznesów. Strategią miasta jest idea zrównoważonego rozwoju. Augustów jest postrzegany jako miasto atrakcyjne dla mieszkańca, turysty, a także dla przedsiębiorcy.

 

 

Kontakt:

Urząd Miejski w Augustowie

ul. Młyńska 35

tel. +48 643 80 60

« Powrót do strony głównej