Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Jak leczymy?

Pacjenci w sanatorium znajdują się pod opieką lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Personel medyczny jest do dyspozycji 24 h na dobę. W szerokiej ofercie zabiegów znajdują się m.in.:

  • Borowinoterapia - wykorzystuje w leczeniu borowinę inaczej nazywaną torfem leczniczym lub humolitem; zmieszaną z wodą i ogrzaną powyżej 40o C stosuje się w postaci okładów, tamponów lub kąpieli w leczeniu wielu chorób narządu ruchu. Borowina nie tylko leczy, ale również wspaniale pielęgnuje urodę.

  • Kąpiel perełkowa - kąpiel w wodzie, do której wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem. Zabieg ma działanie odprężające, daje wyraźną poprawę samopoczucia i zabezpiecza przed możliwością zaburzeń krążeniowych. Zalecany jest przy wszelkiego rodzaju nerwicach, ogólnym osłabieniu.

  • Jonoforeza (terapia jonowa, jonoforeza) - forma elektroterapii, polegająca na wprowadzeniu cząstek obdarzonych ładunkiem elektrycznym (jonów) do organizmu przez skórę lub śluzówkę za pomocą odpowiedniego urządzenia emitującego galwaniczny prąd stały. Jonoforeza jest stosowana w leczeniu zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń narządów ruchu, w uszkodzeniach nerwów, w zaburzeniach miejscowego ukrwienia tkanek.

  • Lampa Bioptron - terapia światłem, działająca na poziomie komórkowym i stymulująca w naturalny sposób siły obronne organizmu. Źródło światła, działające na zasadach biostymulacji laserowej działa przeciwbólowo, pomaga w gojeniu się ran i problemów skórnych.

  • Krioterapia ogólnoustrojowa w kriokomorze - polega na ochłodzeniu osoby poddawanej terapii w całości w specjalnej komorze niskotemperaturowej w temperaturze ok. minus 120 stopni przez okres 2-3 minut.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów: www.sanatorium.augustow.pl,  http://www.sanatorium-augustow-palac.pl/pl/palac-na-wodzie-falkowski/

« Powrót do strony głównej