Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Atrakcje » Dla dzieci

Dla dzieci

Augustów to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, zwłaszcza dobrze będą się tu czuły rodziny z dziećmi. Dzieci w każdym wieku znajdą tu wachlarz niezapomnianych atrakcji. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom odwiedzających Augustów gości, większość obiektów noclegowych oraz restauracji
dla najmłodszych przygotowało sale gier, place zabaw czy kąciki malucha.

Place zabaw

W Augustowie ogólnodostępne place zabaw znajdziemy:

  • nad rzeką Nettą od ul. Rybackiej,

  • na plaży Bielnik, nad jez. Necko przy ul. Nadrzecznej,

  • w Regionalnym Centrum Rekreacji KAKTUSIK, ul. 29 Listopada 2.

  • przy ulicy Ustronie

  • Activity Park przy I Liceum Ogólnokształcącym, znajdującym się na ulicy ul. Śródmieście 31

Muzea

Aby zapoznać się z historią i kulturą miasta należy odwiedzić tutejsze muzea. Muzeum Ziemi Augustowskiej - Dział Etnograficzny zlokalizowane jest przy
ul. Hożej 7 i przedstawia kulturę ludową Augustowa i okolic. Dział Historii Kanału Augustowskiego mieści się przy ul. 29 Listopada 5a (poza sezonem letnim otwierane jest na zgłoszenie w Dziale Etnograficznym, tel. 87 643 27 54). Obie placówki czynne są codziennie, poza poniedziałkami w godz. 9.00-16.00.
Wstęp: dorośli - 8,00 zł, młodzież - 5,00 zł.

Muzeum 1 Pułku Ułanów Krechowieckich znajduje się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy Al. K. Wyszyńskiego 2a. Ma charakter Izby Pamięci.

Basen

W Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sucharskiego 15 znajduje się hala basenowa, składająca się z: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z urządzeniami do hydromasażu, brodzika dla małych dzieci z parasolem wodnym i małą zjeżdżalnią, zjeżdżalni wodnej o długości 96 m, dwóch wanien do hydromasażu (jacuzzi) oraz sauny.

Zajęcia dla dzieci na wodzie

Możliwość rozwoju hobby i pasji, a także profesjonalnego treningu sportów wodnych daje Akademia Sportu i Rekreacji przy ul. Nadrzecznej 147.
Trenować na nartach wodnych i wakeboardzie, pływać na windsurfingu czy uprawiać żeglarstwo mogą dzieci, młodzież i dorośli. Profesjonalna kadra prowadzi kursy i zajęcia sportowe dla grup oraz osób indywidualnych.

Kręgielnia

Gra w kręgle to doskonała rozrywka w gronie znajomych i rodziny. Kręgielnia „Garaż” przy ul. Sucharskiego 2a dysponuje 4 torami do gry w bowling z oświetleniem, który nadaje lokalowi niepowtarzalny klimat. W przypadku oczekiwania na wolny tor do gry w kręgle można skorzystać ze stołu bilardowego, dartsa lub piłkarzyków stołowych.

Kino

Po aktywnie spędzonym dniu cała rodzina zrelaksować się może na seansie w kinie przy ul. 3 Maja 38. Kino Iskra posiada nowoczesną salę kinową przeznaczoną do organizacji nie tylko seansów filmowych, ale również koncertów oraz występów teatralnych i kabaretowych.  

KIDS CLUB

Sala zabaw dla dzieci mieści się przy ul. Żabiej 9 lok. 3. Dzieci mogą do woli figlować w "małpim gaju", zjeżdżać wprost do kuleczek czy skakać na piłkach. Podczas zabawy dzieci mogą również zmienić się w swego ulubionego bohatera malując buźkę lub przebierając się. Doskonałe rozwiązanie na niepogodę. Cena: 13 zł/ godz.