Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Atrakcje » Dla dzieci

Dla dzieci

Augustów to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, zwłaszcza dobrze będą się tu czuły rodziny z dziećmi. Dzieci w każdym wieku znajdą tu wachlarz niezapomnianych atrakcji. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom odwiedzających Augustów gości, większość obiektów noclegowych oraz restauracji
dla najmłodszych przygotowało sale gier, place zabaw czy kąciki malucha.

Place zabaw

Ogólnodostępne place zabaw w Augustowie:

 • Plac zabaw BŁONIA nad rzeką Nettą od ul. Rybackiej,

 • na plaży Bielnik, nad jez. Necko przy ul. Nadrzecznej,

 • w Regionalnym Centrum Rekreacji KAKTUSIK, ul. 29 Listopada 2.

 • przy ulicy Ustronie

 • Park Edukacyjny przy Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Wybickiego 1

 • Activity Park przy I Liceum Ogólnokształcącym, znajdującym się przy ulicy Śródmieście 31

 • Park Herberta na Osiedlu Lipowiec u zbiegu ulic Klubowej i Lipowej

 • Plac do kalisteniki i plac zabaw na osiedlu Wypusty przy ul. Wypusty

 • Minipark Zarzecze

 • Plac zabaw Śliwkowa

 • Strefy relaksu na Portowej

Muzea

Aby zapoznać się z historią i kulturą miasta należy odwiedzić tutejsze muzea. Muzeum Ziemi Augustowskiej - Dział Etnograficzny zlokalizowane jest przy
ul. Hożej 7 i przedstawia kulturę ludową Augustowa i okolic. Dział Historii Kanału Augustowskiego mieści się przy ul. 29 Listopada 5a (poza sezonem letnim otwierane jest na zgłoszenie w Dziale Etnograficznym, tel. 87 643 27 54). Obie placówki czynne są codziennie, poza poniedziałkami w godz. 9.00-16.00.
Wstęp: dorośli - 8,00 zł, młodzież - 5,00 zł.

Muzeum 1 Pułku Ułanów Krechowieckich znajduje się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy Al. K. Wyszyńskiego 2a. Ma charakter Izby Pamięci.

Muzeum Kultury Bartniczej znajduje się przy ul. Tytoniowej 9 w Augustowie. Muzeum przedstawia historię interakcji człowieka z pszczołą, a także specyfikę tradycji bartniczych Wielkiego Księstwa Litewskiego. W muzeum można dowiedzieć się, na czym polega tradycja bartnictwa, jaka jest jego historia oraz czym jest bartnictwo współcześnie. Ponadto pokazuje jak radzą sobie obecnie pszczoły w swoim naturalnym środowisku.

Basen

W Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sucharskiego 15 znajduje się hala basenowa, składająca się z: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z urządzeniami do hydromasażu, brodzika dla małych dzieci z parasolem wodnym i małą zjeżdżalnią, zjeżdżalni wodnej o długości 96 m, dwóch wanien do hydromasażu (jacuzzi) oraz sauny.

Zajęcia dla dzieci na wodzie

Możliwość rozwoju hobby i pasji, a także profesjonalnego treningu sportów wodnych daje Akademia Sportu i Rekreacji przy ul. Nadrzecznej 147.
Trenować na nartach wodnych i wakeboardzie, pływać na windsurfingu czy uprawiać żeglarstwo mogą dzieci, młodzież i dorośli. Profesjonalna kadra prowadzi kursy i zajęcia sportowe dla grup oraz osób indywidualnych.

Kino

Po aktywnie spędzonym dniu cała rodzina zrelaksować się może na seansie w kinie przy ul. 3 Maja 38. Kino Iskra posiada nowoczesną salę kinową przeznaczoną do organizacji nie tylko seansów filmowych, ale również koncertów oraz występów teatralnych i kabaretowych.  

SALA ZABAW "FIKU MIKU"

Znajdująca się w obiekcie noclegowym "Perła" Rynek Zygmunta 22 w Augustowie to przyjazne i bezpieczne miejsce dla dzieci do 12 roku życia. To właśnie tu państwa pociechy mogą miło i aktywnie spędzić czas na zabawie zarówno w upalne jak i deszczowe dni. Do dyspozycji dzieci jest dwupoziomowa konstrukcja z torami przeszkód i zjeżdżalniami, basen z kulkami, klocki, samochody, dmuchany zamek dla maluchów. Posiadamy wydzieloną salkę urodzinową, więc Fiku Miku to też idealne miejsce na przyjęcia dla waszych dzieci. Ceny i godziny wejść na obiekt w cenniku poniżej.  Tel. kontaktowy 505 954 686

      

 

KIDS CLUB

Sala zabaw dla dzieci mieści się przy ul. Żabiej 9 lok. 3. Dzieci mogą do woli figlować w "małpim gaju", zjeżdżać wprost do kuleczek czy skakać na piłkach. Podczas zabawy dzieci mogą również zmienić się w swego ulubionego bohatera malując buźkę lub przebierając się. Doskonałe rozwiązanie na niepogodę.

                                  

Zjeżdżalnia wodna

Zjeżdżalnia wodna to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. 50 metrów ślizgu, otwarta konstrukcja oraz basen tuż przy linii wodnej jeziora dostarczy niezapomnianych wrażeń. Na plaży można skorzystać również z usług punktu małej gastronomii, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz innych atrakcji. Zjeżdżalnia znajduje się przy ul. Sportowej 1 obok hotelu Hetman.