Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Augustowska Karta Turysty 2022

30/09/2022

Augustowska Karta Turysty to zestaw różnego rodzaju udogodnień i zniżek, przygotowanych przez lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej, lub firmy świadczące usługi na rzecz turystów odwiedzających miasto.

Czytaj więcej- Augustowska Karta Turysty 2022

Piknik Spartana

22/09/2022

Zapraszamy na aktywną sobotę w Augustowie!

Czytaj więcej- Piknik Spartana

Światowy Dzień Bez Samochodu

19/09/2022

22 września br. przejazdy komunikacją miejską na terenie Augustowa będą bezpłatne!

Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie.

Zostaw samochód i wybierz spacer, rower albo darmową komunikację miejską.

Czytaj więcej- Światowy Dzień Bez Samochodu

Promocja tomu poezji "Za grosz świętości" Erazma Stefanowskiego

16/09/2022

Augustowskie Placówki Kultury oraz Fundacja „Słowo i Obraz”, w imieniu autora – Erazma Stefanowskiego, zapraszają na promocję tomiku poetyckiego pt. „Za grosz świętości”. Spotkanie autorskie odbędzie się 26 września 2022 r. o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Augustowskich Placówek Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9 (wejście od ul. Kościelnej, II piętro). Z Erazmem Stefanowskim porozmawia Joanna Denert.

Wstęp wolny – zapraszamy

APK

Czytaj więcej- Promocja tomu poezji "Za grosz świętości" Erazma Stefanowskiego

Wernisaż wystawy prac artystki Tvoya Yulich

14/09/2022

Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury, przy Rynku Zygmunta Augusta 9, zaprasza na wernisaż wystawy twórczości ukraińskiej artystki Tvoya Yulich, zatytułowanej „Myśli stają się rzeczami”.

W piątek 16 września o godz. 18:00 uroczyście otworzymy wystawę składającą się z obrazów i kolaży wykonanych różnymi technikami.

Serdecznie zapraszamy, zarówno na otwarcie wystawy, jak i do jej odwiedzania – obrazy Artystki w Małej Galerii APK zostaną do 4 października.

APK

 

Czytaj więcej- Wernisaż wystawy prac artystki Tvoya Yulich

Max Cegielski w Lekturze Obowiązkowej!

14/09/2022

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 23 września 2022 roku o godz. 19:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na kolejne spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa. Tym razem, z pasjonatami literatury spotka się Max Cegielski -pisarz, kurator, badacz, dziennikarz. Autor reportaży, powieści i biografii, m.in.: „Masala” (2002), „Apocalypso” (2004), „Pijani Bogiem” (2007), „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” (2009), za którą otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak, „Mozaika.

Czytaj więcej- Max Cegielski w Lekturze Obowiązkowej!

ORLEN Lang Team Race

08/09/2022
Zapraszamy w najbliższą sobotę tj. 10.09.2022 r. na finał Orlen Wyścigu Narodów etapu Białystok – Augustów o godzinie 11:20 na ul. Mostowej (przy Albatrosie). Po godzinie 11:30 odbędą się dekoracje zwycięzców na Rynku Zygmunta Augusta
 
Czytaj więcej- ORLEN Lang Team Race

Augustów malowany historią – wernisaż wystawy poplenerowej

07/09/2022

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w dniu 9 września 2022 o godz. 18:00 do Małej Galerii APK (Rynek Zygmunta Augusta 9) na wernisaż wystawy poplenerowej, będącej podsumowaniem projektu „Augustów jak malowany. Malowany historią.”*

Prezentowane na wystawie prace powstały podczas cyklu bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś. Autorami obrazów są uczestnicy projektu – dzieci, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Zygmunta Augusta w Augustowie i nie tylko.

Czytaj więcej- Augustów malowany historią – wernisaż wystawy poplenerowej

Strony