Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Ferie z Nudołamaczem!

05/02/2023

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy podczas ferii. W tym roku ponownie do akcji wkracza Nudołamacz i przedstawia Państwu cały wachlarz możliwości na spędzenie wolnego czasu podczas ferii zimowych. Bądźcie z nami od niedzieli 22 stycznia do niedzieli 5 lutego i nie dajcie się nudzie!

Czytaj więcej- Ferie z Nudołamaczem!

“Wywiezieni wbrew woli” - 83. rocznica pierwszej deportacji do Związku Sowieckiego.

31/01/2023
Instytut Pileckiego w Augustowie zaprasza na wydarzenia z okazji 83. rocznicy pierwszej deportacji Polaków do Związku Sowieckiego!
W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków w głąb Związku Sowieckiego. W jej wyniku ponad 140 tys. osób zostało przesiedlonych na Syberię oraz do północnych obwodów Rosji.
Czytaj więcej- “Wywiezieni wbrew woli” - 83. rocznica pierwszej deportacji do Związku Sowieckiego.

Orkiestra Wojska Polskiego wystąpi w Augustowie

26/01/2023

Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na koncert zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa. Przed nami także kilka innych weekendowych wydarzeń, w których warto wziąć udział.

Czytaj więcej- Orkiestra Wojska Polskiego wystąpi w Augustowie

14. Augustowski Zlot Morsów

24/01/2023

28 i 29 stycznia zapraszamy miłośników zimowych kąpieli na 14. Augustowski Zlot Morsów.

Tradycyjnie nad rzeką Nettą (przy Kompleksie Wypoczynkowym Karmel, ul. Zarzecze 5) nie zabraknie kąpieli z pochodniami czy balu morsów i ich sympatyków.

Augustowski Zlot Morsów organizowany jest już po raz czternaty, przyciąga rzesze morsów z całej Polski. Korzyści z zimowych kąpieli jest wiele. Przebywanie w zimnej wodzie zwiększa odporność organizmu, poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego oraz polepsza ukrwienie skóry.

Czytaj więcej- 14. Augustowski Zlot Morsów

„Być, morze” – wystawa fotografii Janiny Osewskiej

24/01/2023

Mała Galeria APK zaprasza w piątek 3 lutego 2023r. o godzinie 18:00 do Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) na otwarcie wystawy „Być, morze” Fotografia i poezja w twórczości Janiny Osewskiej.

Serdecznie zapraszamy na to zimowe spotkanie ze sztuką. Fotografie będzie można podziwiać w naszej galerii do 3 marca 2023 roku, od wtorku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

Czytaj więcej- „Być, morze” – wystawa fotografii Janiny Osewskiej

Ferie z CSiR

23/01/2023

Nadszedł czas ferii zimowych dlatego pędzimy do Was z ofertami promocyjnymi oraz aktywnościami fizycznymi dla dzieci i nie tylko. Czeka na Was różnorodność! Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie siedź w domu! Przyjdź do Nas i spędź aktywnie i wesoło wolny czas! Do zobaczenia!

Czytaj więcej- Ferie z CSiR

Kto zagra podczas Dni Augustowa 2023? Razem wybierzmy gwiazdę!

23/01/2023

Wspólnie wybieramy gwiazdę Dni Augustowa 2023. Przed nami ostatnie dwa dni głosowania na artystów, którzy wystąpią podczas najważniejszego augustowskiego święta. Na liście znalazło się 8 wykonawców: Happysad, Elektryczne Gitary, ENEJ, Viki Gabor, Małgorzata Ostrowska, Kombii, Róże Europy oraz duet Karaś/Rogucki. Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Zależy Wam na występie konkretnej gwiazdy? Zachęćcie do głosowania swoją rodzinę i znajomych. 

Czytaj więcej- Kto zagra podczas Dni Augustowa 2023? Razem wybierzmy gwiazdę!

ANIELI – koncert w Augustowie

20/01/2023

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w sobotę 4 lutego 2023 o godz. 19:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury na niezwykły koncert…

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publicznośćpięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

Czytaj więcej- ANIELI – koncert w Augustowie

Strony