Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Gondole / Katamarany

Augustów, ze względu na swoje malownicze położenie wśród czystych jezior i lasów Puszczy Augustowskiej, jest wymarzonym miejscem na wodne wyprawy.
W ofercie augustowskiej floty katamaranowej znajdują się rejsy w Dolinę Rospudy (40 zł/osoba) lub rejs Szlakiem Papieskim (60 zł/osoba). Wybrać się można również w dłuższe rejsy, np. 4-godzinny rejs do Swobody (70 zł/osoba), 6-godzinny rejs do Gorczycy (100 zł/osoba) oraz całodzienny rejs do Paniewa (150 zł/osoba). Ze wszystkich rejsów dzieci do lat 3 korzystają bezpłatnie.

Istnieje również możliwość wynajęcia całego katamaranu. Bardzo popularne są rejsy integracyjne, wieczory panieńskie czy kawalerskie, akordeonowe biesiady na statku.

Z pokładu łodzi można podziwiać uroki okolicznych jezior bez względu na panującą aurę. Ekskluzywne pojazdy wodne zapewniają gościom pełen komfort podróży. Statki dostosowane są też do przewozu pasażerów niepełnosprawnych.

Od 2014 roku po jeziorach augustowskich pływa stylizowana na jaćwieską łódź wojenną jednostka.

Podczas rejsu statkiem Jaćwież przez Dolinę Rospudy możemy przenieść się do czasów, kiedy na terenie Puszczy Augustowskiej panowali Jaćwingowie - poznać ich historię, ubiory, dowiedzieć się jak żyli w tamtych czasach.

Alternatywą dla katamaranów są stylizowane 11- osobowe gondole, które na życzenie klientów organizują rejsy w najbardziej malownicze zakątki pojezierza augustowskiego. Największym powodzeniem cieszy się obecnie rejs w Dolinę Rospudy (25 zł /dorośli, 15 zł/dzieci) oraz tzw. Szlak Papieski na jezioro Studzieniczne (50 zł/dorośli, 40 zł/dzieci). Koszt wynajęcia całej gondoli to ok. 140 zł za godzinę (trasa do uzgodnienia).

Port katamaranów i gondoli

Bazę obiektów oferujących rejsy katamaranem lub gondolą znajdziesz tutaj.

Galeria: 

Gondola, fot. J. Koniecko
Gondola, fot. J. Koniecko
Gondola, fot. J. Koniecko
Gondola, fot. A.Bajkowski
Katamaran
Katamaran
Katamaran
Port katamaranów
Jaćwież/Przystań Augustów
Jaćwież/Przystań Augustów
Jaćwież/Przystań Augustów
Jaćwież/Przystań Augustów