Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Bezpłatna komunikacja miejska w Augustowie

czwartek, Czerwiec 29, 2017

Od soboty, 1 lipca w okresie wakacyjnym w Augustowie obowiązywać będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Darmowe przejazdy przysługują mieszkańcom oraz osobom urodzonym w Augustowie, a także turystom posiadającym Augustowską Kartę Turysty.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w okresie wakacyjnym przyniesie wiele korzyści, zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Augustów. Możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów pozwoli na zmniejszenie ruchu samochodowego na  miejskich drogach, który podczas wakacji znacząco wzrasta.

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Augustowie będą mogli korzystać:

  • mieszkańcy Miasta Augustowa – dokumentem uprawniającym do skorzystania z usługi jest pisemne oświadczenie o miejscu zamieszkania w Augustowie bądź dowód osobisty świadczący o zameldowaniu w Augustowie bądź legitymacja szkolna lub inny dokument świadczący o miejscu zamieszkania;
  • osoby urodzone w Mieście Augustowie na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu świadczącego o miejscu urodzenia w Augustowie i wskazującym na tożsamość osoby;
  • turyści posiadający Augustowską Kartę Turysty – do skorzystania z darmowych przejazdów upoważnia Augustowska Karta Turysty wydana przez Gminę Miasto Augustów wraz z ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość właściciela Karty, w okresie wskazanym na Karcie.

Bezpłatna komunikacja miejska w Augustowie obowiązywać będzie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br.

W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) zmieniona zostanie również organizacja ruchu przy Rynku Zygmunta Augusta. Pierzeja popularnie zwana „100-metrówą” zostanie wyłączona z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

« Powrót do aktualności