Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Kinochłon na Horyzoncie – IV edycja

wtorek, Listopad 15, 2022

Augustowski DKF KINOCHŁON serdecznie zaprasza na czwartą edycję wydarzenia, dzięki któremu możemy obejrzeć filmy jednego z najbardziej prestiżowych i wartościowych festiwali filmowych w Polsce, prezentującego odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Słowem – pokażemy Państwu filmy, które podbiły ostatni MFF Nowe Horyzonty!

Czwarta odsłona autorskiego cyklu KINOCHŁON na Horyzoncie rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada i potrwa trzy dni. Co dla Państwa mamy? Filmy, dzięki którym, jak przed rokiem, odkryjemy nowe horyzonty i świeże doznania.

21.11.2022. kino Iskra (ul. 3 Maja 38), godz. 18:30

„Bohater”, reż. AsgharFarhadi, Francja, Iran2021 / 127’

Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do rodzinnego Iranu i czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą przypowieść.Rahim wychodzi na krótką przepustkę z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za długi. Ma ledwie dwa dni na przekonanie wierzyciela, by ten darował mu część należności. Najwyraźniej los mu sprzyja, bo w ręce mężczyzny nieoczekiwanie trafia torba pełna złotych monet. Kiedy „Bohater” zrozumie, że brzęczący pakunek zawierał także pokusy, niechcianą sławę i wyroki serwowane przez anonimowy tłum, będzie już za późno, by zatrzymać spiralę dramatycznych wydarzeń.(…) Farhadi wyśmienicie dozuje emocje, tworząc film wyczulony na psychologiczne niuanse, a zarazem o rozmachu przypowieści. Jak nikt umie połączyć dylematy charakterystyczne dla kina moralnego niepokoju z sięgającym zenitu napięciem rodem z thrillera czy kryminału. Intymna, jednostkowa historia jest dla niego doskonałą okazją, by na ekranie odmalować całą sieć rozmaitych rodzinnych czy społecznych zależności.[opis festiwalowy]

22.11.2022. kino Iskra (ul. 3 Maja 38), godz. 19:15

„Baby Broker”, reż. HirokazuKoreeda, Korea Południowa2022 / 129’

W swoim pierwszym filmie zrealizowanym w Korei Południowej HirokazuKoreeda przygląda się fenomenowi, który idealnie wpisuje się w jego zainteresowanie tematyką rodzinnych zażyłości i społecznego odrzucenia – Baby Broker jest bowiem niemal siostrzaną historią dla Złodziejaszków. Tym razem w centrum opowieści znalazł się proceder, w ramach którego tytułowi brokerzy handlują niechcianymi noworodkami, tzw. boxbabies. Jak to jednak bywa u Koreedy, jego perspektywa daleka jest od jednoznacznej oceny.

Kiedy w ręce mężczyzn trafia kolejne dziecko, reżyser zabiera nas w podróż przez koreański krajobraz w celu odnalezienia idealnej rodziny, a Baby Broker nieoczekiwanie staje się filmem drogi. Koreeda ponownie poddaje rewizji obraz rodzinnych więzów, zapraszając do spojrzenia na nie z czułością. Z przepełnionych magicznymi momentami scen emanuje niezwykłe ciepło, ale też wyłania się – potwierdzając inscenizacyjny kunszt japońskiego reżysera – nienachalne poczucie humoru, które po raz ostatni w japońskim kinie podobnie trafiało prosto w serce w Dzień dobry Yasujirô Ozu.[opis festiwalowy]

23.11.2022. kino Iskra (ul. 3 Maja 38), godz. 17:30

„Mała mama”, reż. Céline Sciamma, Francja2021 / 71’

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?

Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni.(…) Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki..[opis festiwalowy]

Naszą przewodniczką po MFF Nowe Horyzonty będzie Beata Kwiatkowska – prelegentka Nowych Horyzontów idziennikarka filmowa Radia 357.Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania nowych horyzontów kina!

Do zobaczenia

APK – DKF KINOCHŁON

- - -

Bilet na pokaz: 18 zł

Karnet na trzy pokazy:45 zł

Rezerwacje i sprzedaż:Bilety do nabycia wyłącznie w kasie kina i on-line na www.kino-iskra.pl

Galeria: 

Kinochłon na Horyzoncie – IV edycja
« Powrót do aktualności