Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Kinochłonek zaprasza na film!

środa, Październik 14, 2020

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla Najmłodszej Widowni naszego DKF-u! W niedzielę 25 października o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) pierwszy raz po dłuuugichwakacjach dzieci spotkają się z Kinochłonkiem!

Nowy sezon otwieramy razem z Teatrem Pneumatycznym i wspólnie szykujemy nie tylko teatralne niespodzianki. Poza filmem będzie można obejrzeć scenki teatralne i porozmawiać, o tym, co na ekranie… Wszystko tak, by było i higienicznie, i bezpiecznie.

Na inauguracyjny pokaz wybraliśmy włoski film animowany „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, który powstał na kanwie książki Dino Buzzatiego. To mądra, przewrotna i intrygująca baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie  porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?

Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę.

Będziecie z nami? – serdecznie zapraszamy!

Źródło: APK – DKF KINOCHŁON

- - -

Film dla dzieci od lat 6.

Czas trwania pokazu: 80 min + 30 min

Cena biletu: 13 zł

Bilety można nabyć w kasie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) lub online na www.kino-iskra.pl

Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

 

Galeria: 

Plakat, przedstawiający animowane postaci z bajek Disneya, na drugim planie animacja przedstawiająca góry; tekst czerwony, szary i biały, treść: Włoski film animowany na podst. powieści Dino Buzzaltiego, Słynny najazd niedźwiedzia na Sycylię reżyseria Lorenzo Mattotti 25 października godz. 11:00 Kino Iskra, w lewym dolnym roku treść: DKF Kinochłonek - bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina i on-line na www.kino-iskra.pl, czas trwania filmu 80 min.+ spotkanie ok.30min;
« Powrót do aktualności