Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

♫♪ Kinogranie 2019 ♫♪ ♫♪ ♫♪

czwartek, Czerwiec 13, 2019

W Augustowie już po raz szósty przygrywać będzie tegoroczna edycja KINOGRANIA, czyli Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, organizowane przez augustowski Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON. Przegląd rozpocznie się 24 czerwca i potrwa pięć dni.

Cechą charakterystyczną KINOGRANIA, i jego niewątpliwą zaletą, jest fakt, że łącząc projekcje filmowe z koncertami i pokazami filmów niemych ilustrowanych muzyką na żywo, żonglując gatunkami, przeplatając wydarzenia bezpłatne z biletowanymi, te w sali kinowej i te w plenerze gromadzi widownię w każdym wieku i o różnych gustach muzycznych i filmowych. W tym roku, podobnie jak zeszłego lata, Przegląd poprowadzi Ryszard Jaźwiński z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem.

Szczegółowy plan wydarzenia:

24 czerwca - poniedziałek

godz. 18:30 – „Bohemian Rhapsody” (2018), reż. Bryan Singer,

biograficzny dramat muzyczny - kino Iskra. /bilet 15 zł/

A po filmie afterparty z muzyką Quinn w Białej Perle, czyli restauracji na rzece.

 

Porywający fantastyczną muzyką film będący biografią Freddiego Mercuty’ego – legendarnego lidera zespołu Quinn. W głównej roli nagrodzony Oscarem Remi Malek jako ikona muzyki, która mimo kontrowersyjnego stylu życia, cieszyła się uwielbieniem milionów fanów na całym świecie – nawet po śmierci.

25 czerwca – wtorek

godz. 18:00 – „Whitney” (2018), reż. Kevin Macdonald,

film dokumentalny - kino Iskra /bilet 15 zł/

Po sześciu latach od śmierci Whitney Houston powstał film dokumentalny o tej światowej klasy artystce – szczery, poruszający, z niepublikowanymi dotąd materiałami, co czyni z tego obrazu produkcję niezwykłą. Droga do niewyobrażalnej kariery, a potem… droga do śmierci – to najlepsze, choć zdawkowe streszczenie tego filmu.

godz. 20:15 – „Narodziny gwiazdy” (2018), reż. Bradley Cooper,

dramat muzyczny - kino Iskra /bilet 15zł/