Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Na jeziorze Necko czołówka motorowodniaków będzie rywalizować o tytuł mistrza świata

środa, Lipiec 10, 2019

Już w najbliższy weekend, 13 – 14 lipca na jeziorze Necko będzie się ścigać czołówka światowych motorowodnych pilotów F1 H20. Po raz 15. rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance.

Zawody każdego roku dostarczają sportowych emocji publiczności, a zawodnikom adrenaliny podczas rywalizacji o tytuł mistrza świata. O zwycięstwie decyduje nie tylko sprawność bolidu, ale również umiejętności pilotów. Łodzie ścigają się z prędkością ponad 200 km/h - tu nie ma miejsca na błędy.

Oficjalne otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek, 12 lipca. Łodzie ekip startujących w zawodach będzie można obejrzeć podczas przejazdu ulicami miasta na Rynek Zygmunta Augusta. W sobotę, 13 lipca rozpocznie się o godz. 9.00 pierwszy wyścig. Później o godz. 18.00 w Amfiteatrze Miejskim nastąpi wręczenie pucharów zwycięzcom. Drugiego dnia wyścig finałowy rozpocznie się o godz. 11.00, z kolei o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.

Mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Organizatorem zawodów jest Augustowski Klub Sportowy Sparta.
 

Galeria: 

plakat necko endurance
« Powrót do aktualności