Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Siódmy finał Garmin Iron Triathlon 2018 w Augustowie!

środa, Listopad 22, 2017

Pierwsze zawody triathlonowe w Augustowie odbyły się w 2016 roku i od razu zyskały wielu zwolenników. To jedna z najbardziej urokliwych tras w Polsce. W przyszłym sezonie cyklu Garmin Iron Triathlon Augustów dołączy do grona jednego z siedmiu miast mających przyjemność gościć zawodników cyklu.

W Augustowie zmagania odbędą się na dwóch dystansach: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegania) oraz 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegania). Wystartować można również w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Zaplanowano również rozgrywki Garmin Kids dla najmłodszych na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Augustowska trasa poprowadzona zostanie popularnymi ścieżkami i ulicami miasta.

Podczas wielkiego finału cyklu Garmin Iron Triathlon poznamy również zwycięzcę w klasyfikacji generalnej całej serii oraz zdobywcę nowego samochodu ufundowanego przez sponsora cyklu. O samochód i koszulkę finishera cyklu walczyć będą zawodnicy, którzy ukończą 4 imprezy na dowolnych dystansach wchodzących w skład Garmin Iron Triathlon 2018. Wzorem lat ubiegłych w trakcie finałowej edycji zostaną wyróżnieni również zawodnicy i zawodniczki, którzy w końcowej klasyfikacji w swojej kategorii wiekowej, a także w kategorii generalnej zajęli 3 najlepsze miejsca.

Zapisy na Garmin Iron Triathlon ruszyły w poniedziałek, 20 listopada 2017 roku. Szczegółowe informacje dotyczące triathlonu już wkrótce na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl, a także na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon/.

Galeria: 

Siódmy finał Garmin Iron Triathlon 2018 w Augustowie!
« Powrót do aktualności