Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie… - wernisaż wystawy powarsztatowej

czwartek, Listopad 16, 2023

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w piątek 24 listopada 2023 r. o godz. 18:00 do Małej Galerii APK (Rynek Zygmunta August 9) na wernisaż wystawy „Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…”, będącej podsumowaniem projektu* pod takim samym tytułem.

Prezentowane prace zostały wykonane podczas pięciu spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych mieszkańców Augustowa oraz okolic. Spotkania dotyczyły augustowskich tradycji, ściślezwiązanych z kulturą ludową regionu oraz zapomnianych zawodów tak, by kontynuować kultywowanie lokalnych zwyczajów iprzywracać o nich pamięć. Od września do października 2023 roku odbyły się warsztaty garncarskie, motania lalek, zajęcia haftu, tkania oraz warsztaty zielarskie.

Zapraszamy do podziwiania efektów działań warsztatowych – mamy nadzieję, że udało nam się dołożyć cegiełkę do przekazania regionalnych tradycji kolejnym pokoleniom oraz zintegrowaćzarówno twórców regionalnych z odbiorcami kultury, jak i odbiorców kultury ludowej funkcjonujących w różnych środowiskachzawodowych i wiekowych.

Bądźcie z nami w piątek – wstęp wolny.

Wystawa czynna od 22.11.2023. do 29.11.2023.

APK

 

*Projekt „Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…” dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

 

Galeria: 

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie… - wernisaż wystawy powarsztatowej
« Powrót do aktualności