Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Wielkie kino w Kinochłonie – film „Kafarnaum”

poniedziałek, Marzec 11, 2019
Najnowsza propozycja augustowskiego DKF-u Kinochłon to film pt. „Kafarnaum”. Najdłuższa, piętnastominutowa owacja po projekcji na festiwalu w Cannes, Nagroda Jury i nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
 
W poniedziałek 18 marca o godzinie 18.30 w Kinie Iskra zobaczymy najnowszy film Nadine Labaki pt. „Kafarnaum”. Reżyserka „Karmelu” tym razem opowiada nam historię chłopca z Bejrutu, który pozwał swoich rodziców, za to że się urodził. Zaina poznamy na sali sądowej, na której opowiada o tym, jak doszło do tego, że występuje przeciwko własnej rodzinie. Historia opowiedziana z perspektywy dziecka, to niemal reporterski obraz przeszywający serce. Jak twierdzi reżyserka, składa się wyłącznie z rzeczywistych zdarzeń, zasłyszanych opowieści, wspomnień, doświadczeń. Autentyzm i energiczny montaż pokazują skalę patologicznej biedy, ale nie odbierają filmowi artystycznej kreacji.
 
Uporać się z podjętym w filmie tematem pomoże nam Artur Zaborski – krytyk filmowy, były redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl. Teraz jego teksty można przeczytać w „Kinie", „Aktivist", „Dzienniku. Gazecie Prawnej" i portalach Interia.pl i ARTPapier. Założyciel krakowskiego DKF-u Magazyn Kultury, w którym był dyrektorem programowym przez dwa lata. Wykładowca w akademiach filmowych dla dzieci i młodzieży. Wielki miłośnik Iranu i jego mieszkańców, perskiej kultury i jej popularyzator w Polsce.
 
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w Kinie Iskra na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

 

Galeria: 

plakat
« Powrót do aktualności