Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Zawody triathlonowe Elemental Tri Series w Augustowie

środa, Czerwiec 7, 2017

Już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca profesjonaliści i amatorzy wystartują w jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce. Na zawodników w Augustowie czekają trzy dystanse, przepiękne i szybkie trasy oraz dobra zabawa! Zaplanowano również zawody biegowe dla najmłodszych - Elemental Kids.

Augustów posiada niesamowite predyspozycje do uprawiania triathlonu. Pływanie w jeziorach, bieganie i jazda rowerem po otaczającej miasto z trzech stron Puszczy Augustowskiej to czysta przyjemność. O czym zapewne przekonali się wszyscy zeszłoroczni uczestnicy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, start i meta zawodów zlokalizowane będą w okolicach amfiteatru nad jez. Necko. Zmagania odbędą się na trzech dystansach: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegania), sprinterski z draftingiem (0,75-20-5) oraz supersprinterski (0,2-10-2,5). Przewidziane zostały także sztafety dla osób chętnych do rywalizacji zespołowej.

Dla najmłodszych w ramach Elemental Kids zaplanowano zawody biegowe w trzech kategoriach wiekowych (1-7 lat - 200m, 8-11 lat - 500m, 12-15 lat - 1km).

Pływanie rozegrane zostanie na jeziorze Necko. Trasa kolarska będzie płaska, poprowadzona na pętlach 20 km. Zawodnicy wyjadą ulicami Szpitalną, Partyzantów oraz Aleją Wyszyńskiego w stronę miejscowości Szczebra. Trasa etapu biegowego poprowadzona zostanie w pobliżu jeziora Necko. Zlokalizowana w malowniczej scenerii meta zawodów zapewni dużą widowiskowość imprezy, a kibice będą mieli sporo miejsca do dopingu swoich faworytów.

Szczegółowe informacje dotyczące triathlonu oraz program zawodów dostępne są na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl.

Galeria: 

« Powrót do aktualności