Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)

Znamy już kalendarz imprez letnich 2018 w Augustowie!

czwartek, Kwiecień 26, 2018

Zbliża się sezon turystyczny. Jak co roku Augustowskie Placówki Kultury oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia przygotowały moc kulturalnych i sportowych emocji. Nie zabraknie cyklicznych, sztandarowych wydarzeń, jak również nowych, klimatycznych propozycji spędzenia czasu wolnego. Już 1 maja zapraszamy na Rynek Zygmunta Augusta by przy okazji kiermaszu „Majowych Bąków” i Pikniku Kowalskiego wspólnie rozpocząć augustowską majówkę.

W sobotę, 13 maja wszystkich mieszkańców zapraszamy na rowery! Tego dnia w Augustowie zagoszczą Międzynarodowe Maratony Kresowe oraz odbędzie się 9. już edycja Rowerowej Majówki Rodzinnej. W dniach 24-27 maja obchodzić będziemy Dni Augustowa, a w pierwszy weekend czerwca bawić się będziemy podczas Marszu dla życia i rodziny.

W czerwcu Augustów po raz  10. stanie się motocyklowym centrum Polski. Podczas Augustowskich Motonocy ulicami miasta przejedzie parada motocykli, odbędzie się pokaz freestyle`u motocyklowego, a w miasteczku zlotowym muzyka rozbrzmiewać będzie do białego rana. Tradycyjnie, 23 czerwca na błoniach nad rzeką Nettą spotkamy się by wspólnie twpleść wianki podczas Nocy Świętojańskiej.

Lipiec rozpoczniemy gorąco koncertem Janusza Laskowskiego oraz kolejną edycją Kinogrania. W pierwszy weekend lipca podziwiać będziemy pędzące po Necku bolidy podczas Międzynarodowych Wyścigów Łodzi Wytrzymałościowych Necko- Endurance, skosztujemy lokalnych specjałów na Targach Agro Eko Turystycznych oraz dowiemy się, jak dziać barć podczas Barciowiska. W połowie lipca moc sportowych emocji zapewnią nam narciarze wodni, a o muzyczne doznania zadba między innymi Alicja Majewska.

Miłośników bluesowych rytmów w dniach 17-21 lipca zapraszamy na VI Augustowski Blues Maraton. Ostatni weekend lipca Augustów, jak co roku od 1995 r., przyciągnie publiczność na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać, nie utonie”, podczas których wystąpi Marta Podulka i MROZU.

W sierpniu zapraszamy na kolejną edycję kiermaszu rękodzieła Augustynki oraz Festiwal "Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów - Litwinów, Polaków i Białorusinów". W sobotę, 10 sierpnia wspólnie pośmiejemy się podczas Augustowskiej Nocy Kabaretowej z Radiem 5, a w dniach 12-13 sierpnia podziwiać będziemy występy grup teatralnych w ramach „II Augustowskiego Ulicznego GoTeatr”. Sierpień to także AugustOFF Live Festiwal oraz Balladowe Nocki nad Neckiem.

Kalendarz dostępny będzie bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie, Augustowskich Placówkach Kultury, Centrum Sportu i Rekreacji. Już niedługo pojawi się również w każdym gospodarstwie domowym w Augustowie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym augustowskim kalendarzem wydarzeń dostępnym tutaj. – https://tinyurl.com/y8el3z5u

Załączniki do pobrania: 

« Powrót do aktualności